Przedstawiciele Zarządu PERN S.A. uczestniczyli Kongresie 590, który odbywał się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jesionce pod Rzeszowem.

Kongres 590 to  jedno z ważniejszych wydarzenie gospodarcze, gdzie spotkają się przedstawiciele wielkiego i małego biznesu, nauki, polityki oraz administracji publicznej, aby rozmawiać o dynamicznym rozwoju polskiej gospodarki. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP.

Pierwszego dnia wydarzenia Rafał Miland, Wiceprezes Zarządu PERN, wziął udział w dyskusji na temat Trójmorza i działań związanych z tą inicjatywą.

– Można mówić już nie tylko o realizacji twardych projektów infrastrukturalnych jak gazoport czy połączenia międzysystemowe. Jeden z polskich koncernów naftowych jest jednym z dwóch najsilniejszych koncernów w regionie Trójmorza. Zajęcie tej pozycji wymagało kilku lat pracy, kilku inwestycji, ale to zupełnie inaczej kształtuje relacje w tym momencie – powiedział Wiceprezes Rafał Miland.

Gośćmi Kongresu 590 byli m.in. Prezydent Andrzej Duda i Premier Beata Szydło.

Prezes Zarządu PERN Igor Wasilewski wziął udział w uroczystym obiedzie z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który odbył się 17 listopada br. podczas Kongresu 590.