W dniach 25-26 kwietnia 2017 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE GDAŃSK 2017. W spotkaniu udział wzięli Igor Wasilewski, Prezes Zarządu PERN S.A. i Rafał Miland, Wiceprezes Zarządu PERN S.A.

Temat przewodni spotkania opierał się o zagadnienie Energetyka dla gospodarki – gospodarka dla energetyki. Zgromadzeni podczas dyskusji odnieśli się do reorganizacji polskiego rynku energii, jako konsekwencji polityki surowcowej Państwa.

Prezes Igor Wasilewski wziął udział w sesji plenarnej zatytułowanej „Strategia rozwoju polskiej energetyki – między polityką, bezpieczeństwem a biznesem”. Uczestnicy dyskusji poruszyli m.in. temat infrastruktury, jako klucza do bezpieczeństwa gospodarczego. Starali się także odpowiedzieć na pytanie, jakie obecnie w Polsce projekty infrastrukturalne można uznać za najważniejsze i jakie korzyści przyniosą one polskiej gospodarce. Goście panelu przeanalizowali także przyszłość sektora paliwowego w kontekście nowych przedsięwzięć takich jak Baltic Pipe oraz przyszłość energetyki i górnictwa.

 „Rynek energii elektrycznej, ropy i gazu – uwarunkowania dalszego rozwoju” to tytuł dyskusji, w której uczestniczył Wiceprezes Rafał Miland. Wstęp do dyskusji na temat wyzwań dla sieci elektroenergetycznych w docelowym modelu rynku w kontekście priorytetów inwestycyjnych i bezpieczeństwo systemu elektroenergetycznego, stanowiło wskazanie, jaka była łączna sprzedaż energii i gazu w Polsce w ostatnim czasie. Goście analizowali kwestie efektywności energetycznej w polskim wydaniu oraz dyskutowano nad przyszłością rynku energii.