Polski Holding Nieruchomości S.A. i „Operator Logistyczny Paliw Płynnych” sp. z o.o. (OLPP) w dniu 28 czerwca br. podpisały umowę dotyczącą wynajmu powierzchni biurowej w Intraco City – jednym z kluczowych budynków biurowych PHN zlokalizowanych w pobliżu biznesowego centrum Warszawy. OLPP wprowadzi się do Intraco City począwszy od 1 października br. i zajmie ok. 2, 5 tys. mkw. powierzchni biurowej.
Umowę najmu powierzchni biurowej w budynku Intraco City podpisał również PERN S.A., który w nowej lokalizacji zajmie ok. 170 m2 powierzchni biurowej.

Jest nam miło poinformować o zawarciu umowy wynajmu powierzchni biurowej dla „Operatora Logistycznego Paliw Płynnych” sp. z o.o. , zgodnie z którą z OLPP zajmie ponad 10 procent całkowitej powierzchni najmu Intraco City. Z naszym nowym najemcą zawarliśmy 5-letnią umowę. Cieszy nas zainteresowanie ofertą wynajmu Intraco City oraz współpraca ze spółkami z udziałem Skarbu Państwa. Realizujemy tym samym zapowiadane w marcu br. plany nowego Zarządu dotyczące intensyfikacji sprzedaży i sukcesywnego zwiększania wynajmowanych powierzchni – powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Biurowiec Intraco City mieści się w atrakcyjnej lokalizacji stolicy ze względu na charakter bliższego i dalszego otoczenia. Położony przy ul. Stawki 2, w sąsiedztwie stacji metra Dworzec Gdański, oferuje najemcom dogodny dojazd siecią komunikacji miejskiej, bliskość innych firm i placówek administracji publicznej.

Zmiana lokalizacji biur naszych Spółek wiąże się z strategią Grupy Kapitałowej, która zmierza do zwiększenia efektywności działań również poprzez optymalizację kosztów wynajmu. W tym wypadku udało nam się zmniejszyć koszty najmu powierzchni biurowej, przy zachowaniu atrakcyjnej lokalizacji budynku –  powiedział Igor Wasilewski, Prezes Zarządu PERN S.A.

Intraco City to nieruchomość zaliczająca się do marki „CITY” Polskiego Holdingu Nieruchomości. Marka ta obejmuje nieruchomości najbardziej poszukiwane przez najemców powierzchni biurowych, w strategicznych lokalizacjach i prestiżowym otoczeniu.

***
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Operator Logistyczny Paliw Płynnych sp. z o.o.

OLPP sp. z o.o. – wchodząca  w skład Grupy Kapitałowej PERN – jest największą polską firmą zajmującą się składowaniem i przeładunkiem paliw, magazynowaniem zapasów i rezerw produktów ropopochodnych, dozowaniem biokomponentów i dodatków uszlachetniających oraz tworzeniem i utrzymywaniem zapasów obowiązkowych paliw ciekłych.

PERN S.A.
PERN S.A. jest spółką wiodącą Grupy Kapitałowej PERN oraz krajowym liderem logistyki naftowej gwarantującym bezpieczeństwo energetyczne Polski w zakresie dostaw surowca. Zajmuje się eksploatacją sieci rurociągów transportujących ropę naftową dla największych producentów paliw w Polsce oraz w Niemczech. Posiada też największe w kraju, naziemne pojemności magazynowe na ropę naftową.

 

Osoba do kontaktu
Roman Góralski
Rzecznik Prasowy
ul. Wyszogrodzka 133, 09-410 Płock,
tel. (24) 266 23 29, (0) 608 466 526,
e-mail: