PERN: odprawa online dla kierowców odbierających paliwo z Koluszek i Rejowca

Kierowcy odbierający paliwo z baz PERN w Koluszkach i Rejowcu mogą już dokonywać odpraw poprzez mobilną aplikację dostępną na ich komórkach. To skuteczny sposób, który pozwala oszczędzić czas i zwiększyć efektywność operacji. Tym samym z sukcesem zakończył się prowadzony w ostatnich miesiącach pilotaż tego rozwiązania.

Aplikacja eKiosk umożliwia kierowcy m.in. wgląd w przygotowane dla niego dyspozycje, podgląd aktualnej sytuacji w bazach paliw, czy rezerwację godziny załadunku i przygotowanie biletu wjazdowego. PERN pracuje by udostępnić rozwiązanie także w innych lokalizacjach.

Kilkunastu kierowców, najpierw w Bazie Paliw nr 4 w Rejowcu, a ostatnio również w Bazie Paliw nr 1 w Koluszkach, otrzymało dostęp do aplikacji i zrealizowało już pierwszych 100 transportów z pominięciem rejestracji w stacjonarnych kioskach multimedialnych. Kierowcy dokonali rezerwacji godziny odbioru i przygotowali bilety wjazdowe w swoich telefonach, bez wychodzenia z kabiny samochodu. W momencie wywołania ich do wjazdu pod załadunek, otrzymali wiadomości SMS i podjechali bezpośrednio do bramy wjazdowej na teren bazy paliw – zaznaczył Tomasz Domański, kierownik działu obsługi klienta.


eKiosk to kolejne innowacyjne rozwiązanie na rynku paliw przygotowane przez PERN. System uzupełnił zestaw narzędzi dostępnych dla kontrahentów realizujących odbiory w bazach paliw Spółki, tj. Portal dla Przewoźników oraz awizacje odbiorów na konkretną godzinę.