Fotowoltaika w kolejnych 9 bazach PERN

PERN inwestuje w „zieloną energię”. Po świetnych wynikach pierwszej instalacji fotowoltaicznej w bazie paliw w Boronowie, spółka zdecydowała się na kolejne – rusza postępowanie zakupowe na uzyskanie warunków przyłączeń do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych w aż 9 bazach paliw PERN.

Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie opracować projekt koncepcyjny budowy instalacji fotowoltaicznych oparty o nowoczesne rozwiązania funkcjonalne i techniczne, a także uzyskać wszystkie wymagane zgody administracyjne na potrzeby uzyskania warunków.

Zadanie obejmuje uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych w 9 lokalizacjach PERN:

 

  1. Baza Adamowo
  2. Baza Paliw nr 1 w Koluszkach
  3. Baza Paliw nr 2 w Nowej Wsi Wielkiej
  4. Baza Paliw nr 9 w Woli Rzędzińskiej
  5. Baza Paliw nr 10 w Kawicach
  6. Baza Paliw nr 12 w Chruścielu
  7. Baza Paliw nr 17 w Baryczy
  8. Baza Paliw nr 21 w Dębogórzu
  9. Baza Paliw nr 22 w Małaszewiczach

130 mln zł do 2024 roku na fotowoltaikę

Wyłonienie wykonawcy do uzyskania warunków przyłączenia dla 9 lokalizacji to dopiero pierwszy etap złożonego projektu, jakim jest „PERN producentem zielonej energii”, realizowanym w ramach Strategii PERN na lata 2021 – 2024. Spółka przeznaczy na ten cel aż 130 mln zł. Obecnie trwają prace analityczne nad wytypowaniem kolejnych lokalizacji, w których zostaną wybudowane instalacje fotowoltaiczne.

Pierwsza instalacja fotowoltaiczna w bazie paliw w Boronowie powstała w 2020 roku jako efekt wdrożenia jednej z prac dyplomowych przygotowanych przez zespół pracowników PERN w ramach Akademii Menedżera.

Szczegółowe informacje dotyczące postępowań przetargowych znajdują się na stronie: www.pern.pl

***

PERN jest liderem logistyki branży surowcowej i paliwowej. Firma działa w całej Polsce i realizuje szereg projektów inwestycyjnych oraz remontowych na terenie kraju. Zapraszamy do współpracy w ramach naszych działań, których celem jest budowa nowych elementów infrastruktury oraz konserwacja już istniejących. Informacje o projektach, które prowadzimy i w których poszukujemy partnerów, a także możliwość złożenia oferty na ich realizację, znajdują się na platformie zakupowej spółki.