PERN zwiększa możliwości rozładunku dużych tankowców

Baza paliw w Dębogórzu niebawem będzie mogła skorzystać z podwyższonego nalewaka do rozładunku dużych tankowców – powyżej 30 tys. ton. Będzie to drugie urządzenie tego typu na wyposażeniu Stanowiska Przeładunku Paliw Płynnych zlokalizowanego w porcie gdyńskim. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo ciągłości pracy instalacji przeładunkowej PERN. Modernizacja została w całości zrealizowana przez Zarząd Morskiego Portu w Gdyni.

Dziś tankowce o ładowności powyżej 30 tys. ton stanowią większość statków rozładowywanych w bazie w Dębogórzu. Zatem modernizacja, która została zrealizowana, w sposób istotny poprawi efektywność i bezpieczeństwo naszej pracy – podkreśla Michał Drzazga, kierownik tej jednostki.-
Obecnie zakończyły się prace elektryczne, prace z hydrauliką siłową, prace montażowe przy rurociągu produktowym. Wykonana została także tzw. polewka betonowa.

Przykładamy ogromną wagę do rozwoju naszego morskiego hubu paliwowego w Dębogórzu. Terminal ten to dziś jeden z kluczowych elementów zdywersyfikowanego systemu zaopatrywania Polski w paliwa płynne – zaznacza Rafał Miland, wiceprezes PERN.-
Baza paliw w Dębogórzu niedawno powiększyła się o dwa nowe zbiorniki po 32 tys. m³ każdy. Dzięki rozbudowie jej pojemość magazynowa wzrosła do prawie 260 tys. m³. W bazie rusza właśnie budowa kolejnego, podobnego zbiornika, który zostanie oddany do użytku w przyszłym roku. Całości dopełni modernizacja frontu kolejowego.

W efekcie liczba załadowanych cystern zwiększy się tam o połowę. Wzmocni to stabilność krajowego i międzynarodowego rynku logistyki produktów naftowych.  Rozbudowa infrastruktury pozwoli również podnieść jakość świadczonych obecnie usług.