PERN inwestuje w automatykę oraz IT

– W ciągu ostatnich dwóch lat inwestycje PERN w automatykę i informatyzację były najwyższe w historii – podkreślił Mateusz Wodejko, wiceprezes PERN w czasie debaty Gospodarka 4.0, która odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku.

Nasza firma to nie tylko rurociągi i zbiorniki, ale także automatyka sterująca całym systemem, monitoring infrastruktury i systemy komunikacji.
-Mateusz Wodejko, wiceprezes PERN
Mateusz Wodejko, w czasie kolejnego panelu dotyczącego infrastruktury sieciowej w naszym kraju zwrócił także uwagę, na fakt że 18 kwietnia wchodzi w życie specustawa naftowa. Ułatwi ona inwestycje liniowe realizowane przez PERN.

Jest ona potwierdzeniem tego, że polski rząd wspiera sektor i kwestie bezpieczeństwa energetycznego.
-Mateusz Wodejko, wiceprezes PERN
Ogólnopolski Szczyt Energetyczny odbył się już po raz siódmy. To wydarzenie, w którym biorą udział menedżerowie, politycy oraz przedstawiciele świata nauki by dyskutować na temat reorganizacji polskiego rynku energii jako konsekwencji polityki surowcowej Państwa. Uniezależnienie gospodarcze i energetyczne, pewność zaopatrzenia w surowce, stabilność relacji międzynarodowych to tematy przewodnie, wokół których koncentrowały się debaty organizowane w czasie szczytu.