– Od wprowadzanych przez nas rozwiązań zależy sprawne działanie łańcucha od producenta do konsumenta, choć te innowacje nie są widoczne dla odbiorców tankujących paliwo na stacjach – podkreślił Rafał Miland, wiceprezes PERN podczas Forum w Krynicy.

Rafał Miland wziął udział w panelu dotyczącym „Nowych biznesów w energetyce”. Mateusz Wodejko, wiceprezes PERN, zabrał natomiast głos w dyskusji dotyczącej zmian na rynku pracy w kontekście coraz szybciej postępującej digitalizacji.

W czasie rozmów z mediami, przedstawiciele PERN zwracali uwagę na skalę inwestycji, które realizuje obecnie spółka. Wynikają one zarówno z Polityki Rządu RP dla sektora naftowego jak również z oczekiwań klientów.
– Realizując nasze inwestycje chcemy wnieść wkład we wzrastającą dynamikę inwestycji w polskiej gospodarce – podkreślił w wywiadzie dla Polskiego Radia Mateusz Wodejko. Rafał Miland w rozmowie z telewizją wPolsce, zwrócił z kolei uwagę na fakt, że PERN planuje zbudowanie 2. nitki ropociągu pomorskiego, projektu o kluczowym znaczeniu z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa. Jest on niezbędny, bo polskie rafinerie w coraz większym stopniu stawiają na dywersyfikację dostaw ropy do Polski, zwiększając udział surowca dostarczanego drogą morską, innego niż z kierunku wschodniego.