Rusza akcja edukacyjna dla mieszkańców gmin położonych przy trasie rurociągu Boronów – Trzebinia

Budowa rurociągu Boronów – Trzebinia to jeden ze strategicznych projektów PERN, które przyczynią się do wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Poprawi on dostęp do paliw całej aglomeracji śląskiej. Trasa magistrali przebiega przez 11 gmin i budzi zrozumiałe zainteresowanie mieszkańców. Dlatego PERN S.A. rozpoczyna akcję edukacyjną, która ma przybliżyć wszelkie aspekty realizowanego projektu.

Rurociąg ma mieć długość 97 kilometrów. Jego wybudowanie jest planowane na koniec 2021 roku. Ze względu na rangę przedsięwzięcia wszystkie prace prowadzone są w oparciu o Ustawę z dnia 22 lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym.

Pełna informacja dla mieszkańców

Mając na uwadze znaczenie inwestycji oraz jej bezpośredni wpływ na funkcjonowanie mieszkańców gmin leżących przy trasie przebiegu rurociągu, chcielibyśmy rozpocząć działania edukacyjno-informacyjne związane z prowadzonym projektem. Chcemy opowiedzieć mieszkańcom m.in. o wyznaczeniu przebiegu rurociągu, jego budowie, czy też o bezpieczeństwie eksploatacji rurociągu.
-Tadeusz Zwierzyński, wiceprezes PERN S.A. odpowiedzialny za inwestycje prowadzone przez Spółkę

PERN S.A. przygotował cykl materiałów informacyjnych, które będą rozsyłane drogą elektroniczną do wszystkich osób zainteresowanych tematem budowy. Komunikaty mailowe rozsyłane będą raz na tydzień.

Zależy nam na rzetelnym, bieżącym przekazywaniu wiadomości oraz na szybkim wyjaśnianiu wątpliwości. Prowadzimy otwarty dialog, słuchamy i odpowiadamy. Mamy świadomość, że na każdym etapie pojawiać się będzie wiele pytań, dlatego będziemy rzetelnie informowali o tych aspektach, które interesują mieszkańców
-Tadeusz Zwierzyński, wiceprezes PERN
Dobra znajomość głównych zagadnień związanych z realizowaną inwestycją pomoże w sprawnej realizacji projektu i ograniczy niepewność mieszkańców. PERN zwrócił się do władz lokalnych z prośbą o wsparcie akcji informacyjnej, poprzez zgodę na rozwieszenie plakatów informacyjnych na terenie urzędów gmin i jednostek podległych gminom, a także m.in. pomocy w dystrybucji ulotek i zachęcania do zapisywania się na newsletter za pośrednictwem strony internetowej: www.boronowtrzebinia.pl