PERN S.A. został oficjalnym partnerem pierwszej w historii wizyty Papieża Franciszka w Polsce i głównym sponsorem obchodów
Światowych Dni Młodzieży Diecezji Płockiej. Światowe Dni Młodzieży to historyczne wydarzenie dla całej Polski. Mając świadomość jego rangi i niezwykłej odpowiedzialności organizatorów za spokojny i owocny przebieg wizyty, Zarząd PERN podjął decyzję o zaangażowaniu Spółki w organizację i obchody tej doniosłej uroczystości. W ramach współpracy PERN wesprze organizację pierwszej wizyty Papieża Franciszka w Polsce, a jako główny sponsor pomoże Diecezji Płockiej w organizacji wizyty pielgrzymów podczas Dni w Diecezjach, które poprzedzą główne uroczystości ŚDM. Dodatkowo wolontariusze PERN zaangażują się w przygotowanie wizyty młodzieży.

Środki, jakie przeznaczył PERN pozwoliły na udział w uroczystości młodzieży z ubogich rodzin. W ramach inicjatywy „Bilet dla Brata” Spółka dofinansowała uczestnictwo w ŚDM 2016 pielgrzymów i wolontariuszy z krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia.

– Światowe Dni Młodzieży będą wydarzeniem najwyższej rangi nie tylko dla kraju, ale także dla większości z nas. Wiele emocji niesie za sobą nie tylko spotkanie w  gronie młodych ludzi z całego świata, ale również pierwsza wizyta w naszym kraju tak dostojnego gościa, jakim jest Papież Franciszek. Czujemy się w obowiązku wesprzeć to doniosłe wydarzenie. Jednocześnie, czynny w nim udział, będzie dla nas ogromnym zaszczytem – mówi Igor Wasilewski, Prezes Zarządu PERN S.A. – Światowe Dni Młodzieży to nie tylko Kraków, to także poszczególne Diecezje na terenie całego kraju, dlatego bardzo ważna była dla nas możliwość aktywnego zaangażowania się w obchody uroczystości także w Diecezji, w której mieści się nasza siedziba – dodaje.

Światowe Dni Młodzieży to XXXI międzynarodowe spotkanie młodych z całego świata, którzy razem ze swoimi duszpasterzami, biskupami i Papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać swoją wiarę. Tematem tegorocznego wydarzenia są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Patronami wydarzeń w Krakowie są Święty Jan Paweł II i Święta Faustyna.

Osoba do kontaktu
Roman Góralski
Rzecznik Prasowy
ul. Wyszogrodzka 133, 09-410 Płock,
tel. (24) 266 23 29, (0) 608 466 526,
e-mail: