Zakończyła się pierwsza edycja studiów podyplomowych Budowa i Eksploatacja Baz Paliw, zorganizowanych wspólnie przez PERN i Wojskową Akademię Techniczną. – Cieszę się, że wspólnie przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy projekt łączący naukę i wiedzę akademicką z biznesem i praktyką w naszych bazach paliw – mówił podczas uroczystości wręczenia świadectw ukończenia studiów Wiceprezes Zarządu PERN S.A. Piotr Gryska.
Celem studiów było przekazanie unikalnej wiedzy i rozwijanie praktycznych umiejętności, które absolwenci mogą wykorzystać w codziennej pracy w sektorze paliwowym. W pierwszej edycji uczestniczyli wyłącznie pracownicy PERN.
Studia rozpoczęły się 27 września 2024 roku i trwały dwa semestry. Zjazdy odbywały się dwa razy w miesiącu – zarówno w salach wykładowych WAT, jak i w wybranych bazach paliw PERN. W programie wzięło udział 20 pracowników Spółki z Pionu Biznesu Ropa, Pionu Biznesu Paliwa i Pionu Technicznego. Zajęcia prowadzili wykładowcy akademiccy oraz 8 ekspertów z PERN, którzy dzielili się wiedzą i praktycznym doświadczeniem.
PERN w całości sfinansował udział w studiach. Spółka dodatkowo pokrywała koszty noclegu i dojazdu zgodnie z zasadami obowiązującymi przy rozliczaniu delegacji, dzięki czemu program był dla uczestników całkowicie bezpłatny.
Warunkiem ukończenia studiów było przygotowanie i obrona pracy dyplomowej. Wszyscy uczestnicy uzyskali bardzo dobre wyniki, a 12 osób otrzymało wyróżnienia.
Podczas uroczystości zakończenia studiów Wiceprezes PERN podkreślił znaczenie inwestycji w rozwój zespołu. – W PERN głęboko wierzymy, że jednym z kluczowych elementów budowania silnej pozycji naszej Spółki i jej przewagi konkurencyjnej jest inwestowanie w ludzi – w nasz zespół. Wyrazem tego było uruchomienie we współpracy z WAT studiów podyplomowych Budowa i Eksploatacja Baz Paliw. Serdecznie gratuluję wszystkim Absolwentom doskonałych wyników oraz dziękuję wykładowcom i ekspertom PERN za wkład w ten sukces – powiedział Piotr Gryska.
– Pierwsza edycja studiów miała charakter pilotażowy i była dla nas niezwykle cennym doświadczeniem. Największym wyzwaniem – a zarazem wartością tego projektu – jest dopasowanie programu studiów do potrzeb biznesowych i rozwojowych Spółki. Naszą ambicją jest, aby jeszcze mocniej wspierać rozwój kompetencji pracowników PERN – powiedział Tomasz Turek, Dyrektor Pionu HR i Obsługi Korporacyjnej PERN.